Sesli Kİtap 
 
E-Kitap
 
 
Kütüphanede Uyulması Gereken Kurallar

*Kullanıcıların istatistik formunu doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Bu formlardan elde edilen veriler, kütüphanemizin kullanım durumunu göstermekte ve kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için rehberdir.

 

*Kullanıcıların kütüphane kaynaklarını kullanmaları önceliklidir. Kütüphanelerin asıl amacı, kullanıcıların araştırma ve okuma taleplerini karşılamaktır. Kütüphaneler sadece kendi materyalinizle ders çalışacağınız ortamlar değildir.

 

*Araştırma yapmak, okumak, dinlemek ve izlemek için aldığınız kütüphane materyalinin yıpratılmaması gerekmektedir. Bir materyalin birçok kişiye ulaşması demek o materyalin amacına ulaşması demektir. Bu sebeple kütüphane materyalini özenle kullanmamız gerekir.

 

*Kütüphanede yüksek sesle konuşulmaz. (Merdivenler, okuma-çalışma salonu önleri, WC'ler de kütüphane kapsamındadır.) Yüksek sesle konuşmalarınızı kütüphanenin dışında yapınız.

 

*Okuma salonuna kitap, defter, çanta vs. eşyalar bırakılmaz.

 

*Okuma salonundaki masalar tekli çalışılabilmesi için bölümlere ayrılmıştır. Her okuyucu ders çalışırken, araştırma yaparken bir bölümü kullanması gerekmektedir. Diğer bölümlere çanta, kaban vs. bırakılarak o bölümleri işgal etmesi yasaktır.

 

*Kütüphaneden ayrılırken eşyalarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Eşyalarınızı masalarda bırakarak yer ayırtmak gibi bir durum söz konusu olamaz.

 

*Kütüphane içerisinde kaybolan eşyalarınızdan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

 

*Toplu halde çalışmak diğer kullanıcıları rahatsız edeceğinden izin verilmemektedir.

 

*Kütüphane içerisinde cep telefonu ile konuşulmaz, birşeyler yenip-içilmez. Bu ihtiyaçlarınızı kütüphanenin dışında yapınız.

 

*Diğer çalışanlara rahatsızlık verecek davranışlarda bulunulmaz.

 

*Kısaca, kendinizin rahatsız edilmesini istemiyorsanız başkasını da rahatsız etmeyin. 

   
   
 
 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün

 
kullanıcı formları
Mesai Gün ve Saatleri
İstek ve Önerileriniz
       

Pazartesi - Cuma: 08:00 - 20:00

Cumartesi: 09:00 - 18:00

Resmi tatil ve Pazar günleri kapalıyız.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2951 kez gösterilmiştir.